Упiзнали себе чи родичiв? Згадуйте, звертайтеся!

Продовжуємо виявляти нові цікаві факти з історії рідного краю. Цього разу до нашої роботи долучився юний краєзнавець-початківець із Козельщини Захар Зіненко:

— Я навчаюся у десятому класі Козельщинського ліцею, — каже хлопець. — Краєзнавством займаюся відносно недавно, менше року. Мені взагалі дуже подобається історія, а також цікаво знати, що відбувалося у той чи інший період на теренах саме нашого краю, на землях, де ми живемо. Першим і найважливішим історичним джерелом для мене стала чудова книга В.Н.Жук та Г.Д.Сердюка «Перлина Козельщини». До неї додалася також і нова книга Григорія Дмитровича «З минулого у вічність». Крім того, я вивчаю інші книги історичної тематики, статті наших краєзнавців у місцевій газеті «Козельщинські вісті», інтернет-джерела…
Якраз інтернет «підкинув» нову родзинку: у коментарях до одного допису фейсбучній групі «Стара Полтава» Захар віднайшов досі не відоме нам фото з Верхньої Мануйлівки, коли там гостювала дружина письменника О.М.Горького Катерина Пєшкова.

Ми зв’язалися з автором коментарю, полтавцем Олександром Черкуном. І ось що він розповів редакції про цю світлину:
— Це фото приблизно 1951 року, авторства мого тестя Абрама Михайловича Єміна. Колись він був доволі популярним в області, оскільки тривалий час працював головним редактором обласного радіо. Голос його був упізнаваним, напевно чули свого часу на радіохвилях Полтави й Полтавщини. Так от, Абрам Михайлович був дуже сподвижницькою людиною, любив і знав історію краю. Пам’ятаю з його розповіді, як на радіо довідалися, що у Мануйлівці гостює жінка Максима Горького Катерина Пєшкова. Миттю зібрали ентузіастів і поїхали туди — добре, що на радіо був автомобіль… І не біда, що вантажний! А мій тесть завжди і скрізь був із фотоапаратом… Ось так і з’явився цей історичний знімок.

— Я знаю декількох із цієї світлини. У центрі, звісно ж, — Катерина Пєшкова. Праворуч від неї — колись популярна полтавська журналістка Надія Костянтинівна Штельмах. Біля Надії — голова Полтавського радіокомітету Семен Якович Кушніренко. Над ним у білій сорочці — Абрам Михайлович Ємін, легенда обласного радіо. Дівчина ліворуч, — мабуть, єдина, яка могла би розповісти про цю подію, Лариса Пронченкова, їй зараз 82 роки, живе у Франції. Бачу ще співробітників радіо: Катерину Ганчук і Бориса Борисова. З групою також і водій автомобіля. Решта — супровід, мабуть, і з ваших припсільських країв. Можливо, хтось упізнає своїх родичів-земляків? — запитує пан Олександр.
Тож і ми всі, зацікавлені історією рідного краю, звертаємося до жителів громади, зокрема й мануйлівців: хто з наших земляків потрапив у цей кадр?

Надія ЛИТВИН

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *