Прославляючи милiсть Божу, радiємо, що Хрещення змiнило наше суспiльство на краще

У цьому році ми будемо урочисто святкувати на державному рівні 1033-ліття з дня офіційного визнання Хрещення Київської Руси-України. Ця подія для нас, українців, — надзвичайно велика радість; вона не просто знаменна — вона епохальна. Бо завдяки християнству змінилося життя нашого народу, і в першу чергу, духовно

Змінилися не просто релігійні погляди, а саме духовне існування українців. Християнство дарувало світу протилежне, на відміну від язичництва та інших релігій, ставлення до ближнього. Безумовно, усі світові релігії — такі як іудейство, іслам — разом із християнством проповідують мир. Але у християнстві це не просто мир. Син Божий, наш Господь Ісус Христос каже: немає більшого прояву любові до ближнього, як у тих, хто душу свою, тобто життя, покладає за друзів своїх. Ось таку безмежну і безумовну любов ми повинні проявляти до ближніх своїх.
Водночас християнство змінило не лише ставлення до ближнього, але й мораль у суспільстві. Здобутком християнства є величні витвори мистецтва в архітектурі, у музиці, поезії, образотворчому мистецтві — живопису та скульптурі.
Починаючи з 2008 року, після указу президента Віктора Ющенка, подія Хрещення Київської Руси-України на державному рівні урочисто відзначається 28 липня. Саме в цей день вшановується пам’ять рівноапостольного князя Володимира. Так склалося, що ми офіційно визнаємо Хрещення Київської Руси-України від часів князя Володимира. Але також не треба забувати, що хрещеною була велика княгиня Ольга — бабуся князя Володимира; прийняв християнство і перший київський князь Аскольд, який хрещений був Михаїлом. Сторінки історії часів князівства свідчать, що військо (або, як написано, — дружина) князя Володимира було неоднорідним: половина була хрещена, тобто християни, а друга половина була язичниками. І мирні договори, в тому числі і з греками, підписували: християни — біля свого храму, а язичники — у своїх язичницьких храмах-капищах.
Тож відзначаючи День Хрещення Київської Руси-України, прославляючи милість Божу, радіємо тому, що саме Хрещення і християнство змінили наше суспільство на краще. Син Божий, наш Господь Ісус Христос, який прийшов у цей світ у вигляді Богочоловіка, залишив нам Новий Завіт, тобто заповіт від Бога, як потрібно жити кожній людині зокрема і суспільству взагалі, щоб відчувати блаженство земного життя. А блаженство у перекладі з грецької буквально означає «щастя». Дотримуючись Закону Божого, людство повинне не тільки перемагати всілякі негаразди, а й забезпечувати собі блаженне існування ще тут, у земному світі.

Настоятель Свято- Миколаївського собору ПЦУ
в м. Кременчуці, протоієрей
Володимир МАКОГОН

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *