Украiна – єдина держава, чий герб є у соборi Святого Петра в Римi!

У Ватикані заборонена символіка інших держав (окрім Ватикану), але у соборі Святого Петра в Римі є так званий вівтар святого Еразма, з боків якого знаходяться мозаїчні зображення святих Володимира і Ольги. Цікавинкою є те, що мозаїчне зображення св. Володимира, декороване золотим тризубом на синьому фоні

Автором мозаїк став італійський художник професор Уго Маццеі. Обидві мозаїки створювалися одночасно під керівництвом професора Вірджиліо Кассіо, технічного директора Ватиканської студії мозаїки. Роботи були закінчені 17 серпня 1989 р.
Як відомо, святі Володимир і Ольга належать до святих єдиної церкви, тобто до розколу 1054 року. У цьому сенсі вони не є чисто православними святими і шануються також католицькою церквою.
Зображення св. Володимира оздоблене зображенням золотого тризуба на синьому тлі, над тризубом невеличкий золотий хрестик. Розмістити тризуб дозволило те, що на той час Україна не була самостійної державою. Отож, тризуб був лише національним знаком та знаком князя Володимира, але не державним гербом. Після проголошення незалежності України він став гербом України. Так Україна стала єдиною державою у світі (звісно, окрім Ватикану), чий герб зображено у соборі св. Петра в Римі.

Першого жовтня 1989 року Папа Римський Іван Павло II посвятив мозаїки свв. Володимира і Ольги в Соборі святого Петра.
У своєму зверненні до українських прочан з нагоди посвячення мозаїк, Іван Павло II підкреслив важливість події Хрещення для українського народу:
«На повсякчасну пам’ять Тисячоліття Хрещення Київської Русі ви схотіли залишити в Соборі Св. Петра в Римі Ікони святих Володимира й Ольги, Хрестителів вашого народу…
Місце розташування цих нових мозаїк є справді вдале – близько образів Святих Кирила і Методія та близько мощів Святого Йосафата… Ми посвятили ці мозаїки благодаттю Пресвятого Духа й окропленням води свяченої, щоби всі віруючі, дивлячись на них, прославляли одного в Тройці Бога і, щоб ставались подібними до тих святих Угодників, просвітителів Київської Русі…
Вділяємо вам наше Апостольське благословення, яке поширюємо на всіх віруючих українців, на Церкву та на весь український народ».

Джерело: https://svitua.org

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *