НЕПРОХАНІ ГОСТІ І ЯК З НИМИ БОРОТИСЯ

Зазвичай гнізда будинкових мурах розташовані у прихованих і малодоступних місцях: за плінтусами, кахельним облицюванням, під ламінатом або паркетом, у тріщинах штукатурки або в міжповерхових покриттях

Виявивши в хаті рудих мурах, багато хто намагається знайти їх гніздо, але воно може розташовуватися зовсім в іншому місці. У пошуках їжі шкідники переміщуються на великі відстані. Їдять вони вуглеводну і білкову їжу, віддаючи перевагу м’ясу і солодощам.
Мурахи в хаті: чим це загрожує
Багато хто вважає, що наявність мурах у помешканні не несе у собі ніякої небезпеки для людини. І все ж дезинфектологи стверджують, що комахи можуть завдати відчутної шкоди, адже вони контактують із нечистотами і продуктами харчування, що сприяє поширенню інфекцій.
Чому з’являються
Комахи з’являються в будинках у пошуках їжі, і мурахи — не виняток. Хлібні крихти на столі, посуд із залишками їжі, повне відро для сміття — все це приваблює шкідників, оскільки є для них джерелом їжі. Повністю прибрати з будинку все, що може стати їжею для мурах, нереально. Але перш ніж узятися за усунення комах, доведеться навести ідеальний порядок у домі.
Як позбутися
Позбутися шкідників можна за допомогою сучасних засобів або спробувати «бабусині» методи. При виявленні хатніх мурах виробники пропонують використовувати інсектициди у вигляді гелів, спреїв, розчинних отрут, інших подібних засобів. Такі препарати вирізняються високою ефективністю, але мають і недоліки. При неправильній експлуатації вони можуть зашкодити людині, а ще мурахи до них звикають або просто не бажають їх вживати.
Можна також придбати спеціальні пастки. Вони наповнені гранулами або твердою речовиною. Шкідники сприймають отруту як ласощі і переносять її у гніздо, у результаті чого заражається вся колонія. Пастки потрібно розміщувати у місцях, недоступних для домашніх тварин і дітей.
Як боротися з мурахами домашніми засобами
Зробіть суміші самостійно з натуральних інгредієнтів, які будуть безпечними і для людей, і для домашніх тварин. Але вбиває мурах не натуральність! І те, що вбиває мурах, може нашкодити вашим домашнім, та ж борна кислота: якщо дитина проковтне кульку з кислотою, її шлунок постраждає!
Домашні засоби від мурах
Приманка на основі борної кислоти. Відварити одне яйце «круто» і взяти з нього тільки жовток. Подрібнити його і змішати з цукром, медом, варенням, або іншими солодощами. У цю масу додати 20 грамів борної кислоти. Сформувати маленькі кульки і покласти їх у місця, де помічені скупчення комах. Через добу можна побачити мертвих мурашок. Борну кислоту при необхідності можна замінити бурою. Цей народний метод хороший тим, що дозволяє усунути не тільки робочих особин, але і гніздо з самкою, тобто виключити подальше відновлення колонії;
Дріжджі з цукром. Ще одні «ласощі» для мурах, склад яких викликає бродіння. Коли отрута заноситься у гніздо, вона робить непридатним корм для личинок, що дозволяє зупинити розмноження комах;
Часник. Різкі запахи можуть злякати мурах — і вони покинуть будинок. Для цього можна використовувати часник, дику м’яту або камфору, якими доведеться протерти плінтуси або інші місця, де помічені комахи. Цей метод буде ефективним у тому випадку, якщо шкідники приходять у будинок за їжею, а гніздо знаходиться за межами помешкання;
Кавова гуща. Щоб зробити гущу привабливою для мурах, потрібно додати в неї сироп, варення або солодкий сік. Такий засіб небезпечний для паразитів і допоможе швидко від них позбутися;
Пастка зі скотчу. Шматок картону або тарілку обклеюють двостороннім скотчем, поміщаючи на неї ще і деякі солодощі. Цей спосіб має істотний недолік – вийде усунути лише невелику частину мурах.
Для профілактики появи хатніх мурах потрібно дотримуватися наступних правил:
не залишати у відкритому доступі їжу – м’ясо, хліб, солодощі;
підтримувати кухню й інші кімнати у чистоті і порядку, відразу мити посуд і робочі поверхні;
частіше виносити сміття;
зберігати фрукти у щільно закритих контейнерах або у холодильнику;
при виявленні місця проникнення комах наклеїти на цій ділянці шматок двостороннього скотча, який стримає натиск шкідників), і починати вибирати засіб для знищення мурах.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *