Спалив суху траву — став злочинцем

Упродовж останніх років у районі спостерігається зростання кількості пожеж через те, що громадяни спалюють сухе листя, траву та сміття на відкритих ділянках, на узбіччях доріг, поблизу лісових масивів та поряд із житловими будинками. Через такі підпали вогонь знищує великі площі сільськогосподарських та мисливських угідь, а димові завіси від палаючого узбіччя автомобільних доріг навіть модуть стати причиною дорожньо-транспортних пригод. Інколи вогнище, розведене у безпосередній близькості до приватних господарств, призводить до займання господарчих і житлових будівель

З початку 2021 року на території нашого району виникло 23 пожежі у природних екосистемах на загальній площі близько 38 гектарів.
Населення не зупиняють ні можливі наслідки, ані просто космічні штрафи:
від 30 600 грн до 61 200 грн – за забруднення атмосферного повітря;
від 91 800 до 153 тис. грн – за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу навколо населених пунктів, уздовж залізниць;
від 1530 грн до 15 300 грн – за порушення вимог пожежної безпеки в лісах;
від 3060 грн до 21 420 грн – за самовільне випалювання рослинності або її залишків;
від 6120 грн до 30 600 грн – за самовільне випалювання рослинності або її залишків у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.
ДСНС попереджає: спалювання сухої трави може не тільки призвести до масштабних пожеж, а й загрожувати вашому життю. Такі пожежі супроводжуються шкодою для екології та завдають значних матеріальних збитків при їх ліквідації. Очищення вогнем зазвичай занадто дорого обходиться і тим, хто запалив сірника, і тим, хто гасить полум’я.

Кременчуцьке
РУ ГУ ДСНС України
у Полтавській області

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *