SONY DSC

Сучасне пiдприємство з «гарячим серцем»: не цеглою єдиною

Цієї неділі своє професійне свято відзначають працівники будівельної галузі. У Козельщинському краї цю когорту представляють усі, хто колись трудився й сьогодні працює на місцевому підприємстві з виробництва цегли. Колись його називали просто цегельним заводом, потім заводом будматеріалів, а нині на цих потужностях виготовляє цеглу приватне підприємство «Чіп Н.А.» (Козельщинський завод будівельних матеріалів). Як і звідки починалася історія цього підприємства та чим воно живе сьогодні?

SONY DSC

Центральна споруда заводу — піч для випалювання цегли — наче його серце, воно гаряче, постійно пульсує і забезпечує життєдіяльність усього підприємства. На знімку праворуч ви бачите верхівку печі. Ми залізли на її дах і зазирнули в оглядові отвори, де видно вогонь, який випалює цеглу, щоб отримати повне уявлення про весь виробничий процес.
Сьогодні на різних ділянках виготовлення цегли працює близько сімдесяти людей. Основа, або кістяк колективу — найбільш надійні, сумлінні, перевірені люди, які забезпечують безперебійність виробничого процесу. Тож не дивно, що упродовж кількох останніх років обсяги виробництва продукції залишаються стабільними: за рік тут випускається близько 10 мільйонів цеглин.
Але віднедавна до цього роду діяльності додався новий: слюсарні роботи.

SONY DSC

Розповідає власниця й директорка підприємства Неля Чіп:
— Раніше близько півтора мільйона гривень ми витрачали на ремонт нашого обладнання. А цього року вирішили припинити подібні витрати: таку ж суму ми спрямували на створення власного слюсарного цеху. Закупили необхідні станки: фрезерні, нарізні, є підйомні механізми, стрічкова пилка… На нашому обладнанні ми виточимо деталі для будь-якого виробництва, навіть довжиною п’ять метрів і один метр у діаметрі. Маємо, наприклад, гільйотину, здатну розрізати метал товщиною 12 міліметрів. Зробимо, будь-яку шестерню, за точність її кроку ручаємося, бо є для цього відповідне обладнання й хороші фахівці. Поки що їх двоє, але планую прийняти ще кількох висококваліфікованих слюсарів. Відтак ми здатні задовольняти не лише власні потреби у ремонті заводського обладнання, але й приймати замовлення від населення, підприємств, організацій. Варто лише звернутися до нас, і ми владнаємо будь-які ваші технічні проблеми. Відкриття нового цеху вигідне нам і з точки зору додаткового доходу для підприємства, бо зараз на самій цеглі не заробиш стільки, скільки хотілося б, — підсумувала Неля Альбінівна.

А поки ми розмовляли, на стрічці формувалися свіжі цеглини, відправлялися у сушарку, звідти — у піч, потім пакувалися — і з відкритих воріт уже виїжджала чергова вантажівка з новенькою цеглою. Процес не припиняється, піч — топиться, завод — живе, люди — будуються. І хай буде так і надалі.


Надія ЛИТВИН, Юрія ОПЕРАЙЛО (фото)

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *