Коли поняття стабiльностi — не завжди добре

Британка подала в суд на компанію, де вона працювала, через те, що колега назвав її у своїй статті бабусею. Історики з Ірландії найняли стадо орендованих у місцевих фермерів овець, які мають розчищати могили від заростей на сільському кладовищі. Зірка TikTok Рамсделл з 1,7 мільйона підписників потрапила у Книгу рекордів Гіннеса за найбільший жіночий рот, який відкривається на 6,5 см

Якби Рамсделл жила серед нас, її рот відкривався б набагато ширше — від подиву. Адже щодня дізнаєшся про таке, від чого вже втомлюєшся дивуватися. Найперше — це наш менталітет. Ну, не можна його нічим змінити чи навіть трохи порушити. Ні страхом, ні матеріальними втратами.
Ось, наприклад, пожежі та підпали. Надворі — спека неймовірна, дощем і не пахне. Кинь іскорку — отримаєш вогняну стихію. І штрафи за підпали чималенькі, від півтори тисячі і аж до понад 60 тисяч гривень. Думаєте, не палять? Де там! Не бояться нічого, судячи з оперативних повідомлень служби надзвичайних ситуацій. Щодня вогнеборці ліквідовують по кілька пожеж у лісі чи степу, на звалищах чи у приватних садибах.
А п’яні за кермом? Майже півроку минуло відтоді, як почали діяти нові штрафи і суттєво посилилась відповідальність за керуванням автомобілем у нетверезому стані. А водіям «під градусом», які скоїли ДТП, буде набагато важче уникнути реального терміну у в’язниці. Суми штрафів починаються від 17 000 гривень із позбавленням права керування на рік — і до 51 000 гривень (якщо водія двічі зловили п’яним упродовж одного року). Також горе-водіїв можуть арештувати на 10-15 діб або ж конфіскувати у них автомобіль. Після конфіскації держава продає машину на аукціоні, щоправда гроші віддасть власнику автомобіля. Як бачимо, відповідальність досить солідна…
Але нашим водіям усе це «по цимбалах», як-то кажуть. За словами судді Козельщинського суду Михайла Оксенюка, лише йому доводиться мало не щодня розглядати справи стосовно керування автомобілем у нетверезому стані. Людям байдуже до штрафів і відповідальності. Але ж головне навіть не це: сідаючи за кермо п’яним, ти свідомо стаєш потенційним убивцею, злочинцем, піддаєш небезпеці життя тих, хто опиняється на твоєму шляху! І це не бентежить?
Як бачимо, непорушність «алкогольних» звичок наших співвітчизників гідна, щонайменше, подиву. І що ще потрібно, щоби змінити ситуацію на краще, як ви гадаєте?
Бережіть себе і своїх близьких і залишайтеся з нами! Обов’язково зустрінемося на цьому ж місці.

Надія ЛИТВИН

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *