Хто ризикує залишитися без земельного паю

Українці, які є власниками земельних ділянок чи паїв, можуть їх втратити, якщо не оформлять на них право власності

Оформити право власності потрібно до 1 січня 2025 року. Якщо власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки, пише Depo.ua із посиланням на Міністерство юстиції.
Отримання кадастрового номера земельної ділянки – необхідна умова для реєстрації права власності. Відомо, що кадастровий номер присвоюється земельній ділянці незалежно від форми власності.
Як отримати кадастровий номер
Щоб отримати кадастровий номер на земельну ділянку потрібно подати низку документів, зокрема:

  • до Держгеокадастру – заяву (у паперовій або електронній формі) про державну реєстрацію земельної ділянки встановленої форми;
  • оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки;
  • документацію із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа.
    Протягом 14 днів з дня реєстрації заяви державний кадастровий реєстратор здійснює реєстрацію земельної ділянки або відмовляє у такій послузі. Як підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.
    З 1 липня в Україні скасовано мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Протягом трьох років – до 2024 – купити землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням у 100 гектарів. У 2024 право пошириться на юридичних осіб з обмеженням до 10 тис. га. 
    Іноземцям заборонено купувати землю. Законом про ринок землі передбачено, що питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям може вирішуватися тільки на загальнонаціональному референдумі/

Христина МАКОГОН

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *