Новий навчальний рік: нові клопоти, нові виклики, нові страви…

Мешканка Чорногорії отримала 300 євро за перемогу в змаганнях із ліні, пролежавши на відкритому повітрі 117 годин. Сінгапурські дослідники придумали, як створити алкогольні напої різних смаків з відпрацьованої кавової гущі. А японська компанія з виробництва продуктів створила алкогольний суп швидкого приготування. З 1 вересня в Бельгії набула чинності законодавча норма, яка дозволяє будь-якій людині, котра випадково закинула м’яча до саду сусіда, забрати його

А батьки з 1 вересня мобілізують усі свої сили, вміння й запас міцності: у їхніх дітей почався новий навчальний рік. Аналізуючи цифри з цієї царини, бачимо таку картину. Минулого навчального року освітні заклади Козельщинської громади прийняли у свої стіни 1343 учні. До першого класу тоді пішло 139 малят, а натомість із 11 класу випустилося 78 юнаків і дівчат. Із них 32 складали ЗНО з української мови, 35 — з української мови та літератури; 59 — з математики, 61 — з історії України; всього шестеро — з англійської мови; 31 — із біології, 19 — з географії та 11 — з фізики. Свідоцтва про базову загальну середню освіту після 9 класу отримало 120 учнів.
Що ж маємо тепер, на старті нового, 2021/2022 навчального року? Як повідомив Олег Кабаченко — начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту виконкому Козельщинської селищної ради, — ліцеї та гімназії громади очікують прийняти у свою сім’ю 107 першачків. А це, зауважте, усього 77 відсотків від минулорічної кількості. І не тільки першокласників поменшало: нині кількість одинадцятикласників у громаді «не дотягує» навіть до 60 проти майже 80 у минулому навчальному році… Бачимо, що демографічна ситуація залишає бажати кращого.
Але як би там не було, від нас усіх залежить, яким видасться черговий навчальний рік. Він принесе, як і завжди, багато нового. Наприклад, ще з минулого року в закладах освіти активно впроваджується реформа системи харчування для школярів, а саме: організація харчування в їдальнях за новим 4-тижневим меню зі 160 страв, розробкою якого займався відомий шеф-кухар Євген Клопотенко. Він, до речі, розповів, що оновлене шкільне меню подорожчає з 14 гривень до 25 орієнтовно. Це підтвердив і головний освітянин нашої громади Олег Кабаченко, зазначивши, що з 1 вересня плата за поліпшене шкільне харчування складе 19 гривень замість минулорічних 12-14. До нового року триватимуть тендерні процедури з визначення постачальників продуктів та закупівель, і вже з другого семестру наші діти харчуватимуться стравами за крутими рецептами крутого українського кухаря… У всякому випадку, на це варто сподіватися.
Я передивилася перелік цих страв, і мені теж захотілося скуштувати, наприклад, куліш, плов або бігос із курячим м’ясом, шпундру та чахохбілі, полтавський борщ зі сливовим варенням, капусняк із гарбузом чи картопляні ньоки від Євгена Клопотенка. А вам?
Нехай усі зміни, що відбуваються, будуть лише на краще. Усім — добрих новин, які для вас забезпечать «Козельщинські вісті». Тож залишайтеся з нами, побачимося на цьому ж місці в цей же час!

Надія ЛИТВИН

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *