SONY DSC

Не любите спорт? Полюбіть хоча би спортсменів, які живуть поруч із вами!

Минулої суботи, 11 вересня, спортивна громадськість відзначала День фізкультури та спорту. З цієї нагоди на стадіоні у Козельщині відбулася спартакіада серед команд старостинських округів Козельщинської громади, до складу яких увійшли учасники, які живуть або народилися на території відповідного старостинського округу Козельщинської ТГ. На змагання представили свої команди сім старостинських округів громади

SONY DSC

Коротке привітання від заступника Козельщинського селищного голови Юрія Солодрая, нагородження кращих спортсменів сертифікатами з грошовими преміями за підсумками спортивного року — офіційна частина свята була недовгою, бо попереду чекали напружені змагання з багатьох видів спорту, а саме: міні-футболу, пауерліфтингу, дартсу, легкоатлетичної естафети, шашок, настільного тенісу і волейболу.

Спартакіада відбувалася одночасно на кількох майданчиках. Футболісти й волейболісти грали тут, на стадіоні; шашкісти змагалися у спортивному адміністративному приміщенні; поруч розмістилися учасники змагань із дартсу; естафета проходила на біговій доріжці центрального стадіону; силачів (жим штанги лежачи 80 кілограмів) приймав спорткомплекс «Шанс», а тенісистів — спортивна зала Козельщинського ліцею.
Переможницею спартакіади стала команда Козельщини. На другому місці — спортивний колектив Хорішківського, а на третьому — команда Лутовинівського старостинських округів. У настільному тенісі переміг Сергій Балабей (Козельщина), друге місце за Михайлом Касаєм (Хорішки), третє посів Микола Операйло (Лутовинівка). Трійка призерів у шашках розподілилася наступним чином: Василь Перепелиця, Анатолій Остапченко, Анатолій Явтушенко. Місця у легкоатлетичній естафеті наступні: Хорішківський старостинський округ, селище Козельщина, Пашківський старостинський округ. Дартс виявив кращих: Сергій Марченко (Лутовинівка), Володимир Березовський (Михайлики), Тарас Гаврилюк (Хорішки). Умовий п’єдестал пошани у пауерліфтингу мав такий вигляд: Юрій Семенюк (Козельщина), Олександр Полянський (Лутовинівка), Тарас Гаврилюк (Хорішки). Визначилася трійка кращих і у волейболі: Козельщина, Бреусівка, Хорішки. Міні-футбол дав своїх призерів, а саме: команди з Козельщини, Лутовинівки, Хорішок.
Як бачимо, пристрасті буквально вирували на всіх майданчиках спартакіади, але шкода одного: такі чудові й комфортні глядацькі трибуни протягом дня залишалися практично порожніми, якщо не рахувати самих учасників змагань, котрі перепочивали і вболівали за своїх товаришів по команді. Пам’ятаю, як кілька років тому відкривали оновлений стадіон, як раділи комфортабельному адміністративному приміщенню з роздягальнями та душовими; критим трибунам для вболівальників… І, як показує досвід останніх років, — усе це виявилося нікому не потрібним, окрім самих спортсменів, звісно. Чому Козельщина так не любить спорт? Запитання риторичне. Хоча поруч, у Лутовинівці будь-які змагання, а особливо футбол — свято для всього села. Тут уболівальників завжди вистачає, хоча й немає таких трибун, як у Козельщині. Місцеві активісти самі облаштували собі альтанки, обсадили їх деревами. Громада теж допомогла, встановила лавки, урни для сміття. Тож спортивне життя у селі вирує, і не лише у дні змагань: тут постійно ганяє м’яча дітвора і тренуються старші футболісти…
А уявіть собі, наскільки кращими могли би бути спортивні результати, якби учасників змагань у Козельщині ще й підтримували б уболівальники!
Справедливості заради зауважу, що після обіду вони таки з’явилися: глядацькі трибуни козельщинського стадіону трохи заповнилися в очікуванні наступної події, поки що нової для нашого краю, — футбольних змагань «Кубок громад». Їх започаткував депутат Полтавської обласної ради Сергій Сушко.
— Я обіцяв підтримувати спортивний рух у наших громадах, зокрема — футбол. Тож цього року ми вперше проводимо футбольні змагання «Кубок громад» на приз депутата обласної ради Сергія Сушка, — зазначив Сергій Федорович. — Поки що у турнірі змагатимуться козельщинська та новогалещинська команди, але вже наступного року плануємо розширити коло учасників до чотирьох або шести (наприклад, уже зараз виявляють бажання взяти участь команди з Пришиба, Омельника, Біликів), щоб ці змагання увійшли до календаря ігор і можна було проводити відбіркові матчі, а фінал провести на День фізичної культури та спорту. Цей турнір проводитиметься протягом усієї моєї депутатської каденції, Кубок буде перехідним, команди-переможниці отримуватимуть грошові винагороди.
Отже, перший Кубок громад відбувся, і виборола його футбольна команда Новогалещинської територіальної громади, яка отримала ще й призові 3000 гривень. Козельщинська команда за друге місце отримала сертифікат на 2000 грн.. Кращим гравцем матчу, який отримав грамоту та почесну статуетку, став футболіст новогалещинської команди Олег Бредун (фото ліворуч).
На футбольне свято завітав срібний призер Паралімпійських ігор-2020 у Токіо Олександр Яровий, батьки якого жили у наших Сушках. До речі, ексклюзивне інтерв’ю з олімпійським чемпіоном спеціально для «Козельщинських вістей» читайте в одному з наступних номерів газети.
Словом, спортивне свято у Козельщині вдалося завдяки організаторам і ентузіастам від спорту. Але що потрібно для того, аби заповнилися глядацькі трибуни козельщинського стадіону? Як ви гадаєте, шановні читачі?

Надія ЛИТВИН,
Володимир БЕРЕЗОВСЬКИЙ,
Юрій ОПЕРАЙЛО (фото)

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *