Кому збільшать пенсії і зменшать тарифи, а кому — пора служити

Доплати до пенсій
З 1 жовтня 2021 року майже мільйону українців уведуть доплату до пенсії у розмірі 400 грн. Про це міністр соцполітики Марина Лазебна заявила у звіті за результатами розгляду державного бюджету на 2020 рік.Нові виплати призначаються українцям, які досягли віку 75-80 років.
За даними Мінсоцполітики, в Україні близько мільйона пенсіонерів цієї категорії.
Раніше такі виплати анонсувалися з липня 2021 року, але брак коштів у бюджеті призвів до їх переносу на осінь.

Тариф на електроенергію
З 1 жовтня 2021 року змінюється ціна на електричну енергію для побутових споживачів. Так, Постанова Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2021 р. № 859 встановила нові фіксовані ціни на електричну енергію для побутових споживачів, що уводяться з 1 жовтня 2021 року та діятимуть до 30 квітня 2022 р. включно, а саме:

  • при споживанні до 250 кВт·год на місяць (включно) ціна становитиме 1,44 грн за 1 кВт·год (з урахуванням ПДВ);
  • при споживанні понад 250 кВт·год на місяць ціна становитиме 1,68 грн за 1 кВт·год (з урахуванням ПДВ) та розповсюджується на весь обсяг спожитої електричної енергії.
    Окрім побутових споживачів, за фіксованою ціною 1,68 грн за 1 кВт·год (з урахуванням ПДВ) за весь обсяг споживання проводять розрахунок: гуртожитки, що розраховуються за загальним засобом обліку у межах побутових потреб (при цьому професійна і господарська діяльність не враховується); споживачі, які проживають у багатоквартирних житлових будинках, садових товариствах, дачних, дачно-будівельних, гаражно-будівельних кооперативах (на технічні цілі та освітлення).

Осінній призов
З 1 жовтня 2021 року розпочинається осінній призов громадян України на строкову військову службу. Відповідно до нового адміністративно-територіального устрою на Полтавщині працюватимуть 10 призовних комісій – чотири районні й шість міських, — інформує Полтавський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. 
Згідно до плану відправок призовна кампанія буде поділена на два етапи. Перший почнеться з 4 жовтня. Цього дня перші призовники будуть доставлені на обласний збірний пункт. У жовтні 48% від загальної кількості призовників вирушать у підрозділи. Із 1 листопада до початку грудня триватиме другий етап, протягом якого відправлять на службу 52% призовників. На обласний збірний пункт мають прибути 775 осіб. Як і раніше, призовників направлять до лав Збройних сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту.

Зимовий час
Зазвичай перехід на зимовий час відбувається в останню неділю жовтня. Цього року цей день припадає на 4 ранку 31 жовтня — українці знову переведуть стрілки годинника на годину назад.

Свята у жовтні
У жовтні українці відзначають державне свято — День захисників і захисниць України. Всього у жовтні буде 20 робочих днів і 11 вихідних. У календарі свят, затверджених Кабміном, передбачено, що додатковий вихідний, який нададуть українцям у п’ятницю, 15 жовтня, доведеться відпрацювати у суботу, 23 жовтня.
Офіційні свята у жовтні:
1, Пт — День ветерана. Міжнародний день громадян похилого віку;
3, Нд — День працівників освіти;
8, Пт — День юриста;
10, Нд — День працівників державної санітарно-епідеміологічної служби. День художника;
14, Чт — День захисника України. День Українського козацтва;
28, Чт — День визволення України від фашистських загарбників.

Джерела:
energo.pl.ua, tck.pl.ua, tsn.ua, money.fakty.ua,
zakon.rada.gov.ua, online.ua

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *