SONY DSC

Літа на сотню повернули…

Що таке 2 жовтня у світовій історії? Якщо вірити Вікіпедії, цього дня відзначають аж
11 свят: від Дня проголошення Незалежності у Гвінеї до Свята оселедця у Фінляндії…

А ми вже 91-й раз відзначаємо День народження нашої рідної газети. Ніби вчора перетнули 90-річний рубіж, а вже цілий рік промайнув.
Як живеться газеті у такому поважному віці? У нинішніх умовах — непросто. Звісно, серед навали інформації по телебаченню, в інтернеті, у соцмережах маленькій місцевій газеті працювати і витримувати конкуренцію важко. Але ми знайшли свою нішу: перебувати поруч, якомога ближче до вас, шановні читачі; настільки, як не може наблизитися жодне видання обласного чи всеукраїнського рівня. Жити одними з вами турботами, разом переборювати спільні негаразди — і від того розуміти вас набагато краще, ніж хтось, хто приїхав здалеку.
Ми не скаржимося на труднощі, бо кожне з дев’яти прожитих газетою десятиліть позначене своїми катаклізмами й особливостями. Чим характерне сьогодення? Відповім словами моєї полтавської колеги Олени Колачинської, бо ліпше не скажеш:
— Ми повинні бути адвокатами, детективами, психологами, виконувати функції чиновників у режимі 24/7… А що натомість можуть нам запропонувати громадяни? Як на мене, то хоча б підтримувати журналістів, коли їх кидають за ґрати, коли на редакції чинять тиск, коли журналістам викручують руки в буквальному розумінні! Або хоча б підтримати, придбавши примірник газети, медійників, які створюють чесні та якісні новини чи розслідування!
Дійсно, до нас у редакцію телефонують із найрізноманітніших причин. Найперше — погана доставка газети (хоча претензії мають висувати не нам, а Укрпошті). Несправедливе призначення чи непризначення субсидії (компетенція управління соцзахисту, до речі). Невдоволення діями, скажімо, медиків чи зв’язківців. Консультація з оформлення різноманітних документів (прерогатива нотаріальних контор), земельних відносин (відділ Держгео-кадастру). Зрештою, обурення з приводу запровадження ринку газопостачання або ж прохання підказати телефонні номери служб… І ми маємо все знати, дати відповіді на будь-яке запитання або ж підказати людині, куди їй потрібно звернутися з її проблемою; а про щось доводиться й готувати статтю. Ось так живемо і працюємо для вас, шановні читачі.
Але все ж таки сподіваємося, що й ви нас підтримуватимете, купуючи й передплачуючи єдину у своєму роді місцеву газету Козельщинського краю; і що газета відсвяткує ще не один свій рік народження завдяки нашій єдності. Тож залишаймося разом і створюймо всі гуртом літопис рідного краю.
З Днем народження, «Козельщинські вісті»! Будьмо!

Надія ЛИТВИН

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *