Творчість — настирлива пані, так просто не відпускає…

У минулі вихідні до музею О.М.Горького, що у Верхній Мануйлівці, завітав гість, і не з порожніми руками, а з подарунком!

31-річний Дмитро Астахов (на знімку) нині живе та працює у Горішніх Плавнях. А народився він у звичайній сільській родині в Дяченках, ходив до Мануйлівської школи і нічим не вирізнявся з-поміж своїх однолітків. Хіба що хистом до малювання. Брав активну участь у різних шкільних заходах, малював стінгазети, допомагав однокласникам з домашніми завданнями на уроки образотворчого мистецтва, а також любив створювати портрети людей простою кульковою ручкою, і особливо полюбляв малювати руки.
Після школи вирішив, що варто обрати «земну», реальну спеціальність: вступив до Кременчуцького медичного коледжу на факультет стоматології. Та після коледжу працював спочатку масажистом, а потім потяг до мистецтва переміг: Дмитро почав створювати вироби у ювелірній майстерні.
А три роки тому юнак із Дяченок знову взяв до рук простий олівець, папір і спробував щось намалювати. І йому вдалося! Тоді Дмитро зрозумів, що свій хист до малювання потрібно розвивати далі. Кожна наступна робота виходила все кращою і кращою. Зараз у Дмитра налічується вже понад 50 робіт, з’явилися навіть охочі придбати картини.
Молодий художник малює, в основному, портрети і це заняття приносить йому неабияке задоволення. Але Дмитро не хоче зупинятися на цьому і в майбутньому хоче спробувати себе як скульптор і майстер тату.
Я запитала Дмитра, від кого ж передався йому хист до такого мистецтва.
— Напевно, від батька, — каже хлопець. — Тато раніше малював ескізи на рушниках, по яких вишивали у Дяченках.

Одна з робіт Д.Астахова

А на запитання, чи може він подарувати музею котрусь зі своїх робіт, художник відповів, що з уже намальованих — ні, бо кожна робота — це окрема історія. Але спеціально для музею пообіцяв підготувати роботи відповідної тематики.
І ось вихідним осіннім ранком отримала від Дмитра sms, що подарунок для музею готовий! Моїй радості не було меж. Тепер одна з робіт нашого земляка прикрашатиме стіни нашого музею! І можливо, це лише початок його творчої історії, а наступного разу до нашого музею О.М.Горького завітає вже широко відомий художник Дмитро Астахов. Тож з нагоди Дня художника, що цього року в Україні відзначається 10 жовтня, бажаємо йому успіхів і творчого натхнення. Нехай фантазія летить на легких крилах і кожен день буде новою пригодою, де є місце мрії, любові та удачі!

Юлія МИЛЕНЬКА,
директор літературно-меморіального музею О.М.Горького
с. Верхня Мануйлівка

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *