Коріння сушківське — тепер олімпійське!

Зовсім недавно ми раділи успіхам наших паралімпійців у Токіо, звідки українські спортсмени привезли майже сотню медалей різного ґатунку. Та, мабуть, мало хто знає, що у цій скарбничці нагород є одна срібна медаль, яку завоював наш земляк, рід якого веде свій початок у Сушках, — 22-річний атлет Олександр Яровий

Мій батько виріс у Сушках, — розповідає Олександр, — але потім переїхав до Кременчука. Доки була жива бабуся Галя, я часто гостював у неї, але тепер у Сушках уже не залишилося нікого з рідних, тільки у Солониці живе мій дядько Володимир Яровий, інколи приїжджаю до нього. А в Сушках буваємо тільки на Проводи…
З Олександром я зустрілася під час святкування в Козельщині Дня фізичної культури та спорту — він приїхав уболівати за солоницьку команду на спартакіаді громади. Так і дізналася, що ми тепер маємо свого земляка-олімпійця.
Олександр Яровий розповів, що з 13 років займався штовханням ядра у Кременчуцькій міській комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі «Авангард» під умілим керівництвом заслуженого тренера України з легкої атлетики (вища категорія) Юрія Щипця. Для тренування є всі умови: зали, штанги, відпрацьовують по 2 тренування в день, також їздять на збори. Із тренером хлопцеві пощастило, саме він розгледів у Сашкові великий потенціал. І років зо три тому зауважив, що Олександр міг би потрапити до олімпійської збірної України, якщо тренуватися ще наполегливіше. І Сашко поставив собі мету…
— Працював посилено два з половиною роки, — каже Олександр. — Минулого року, коли мала відбутися Параолімпіада, у мене ще були дуже малі шанси стати її призером. Звісно, я поїхав би, взяв участь, але до п’єдесталу не дійшов би. А цьогоріч шанси зросли. Тож у моєму випадку світова пандемія коронавірусу, через яку перенесли олімпіаду, зіграла позитивну роль — я отримав додатковий час для тренувань і підготовки.
А ви знаєте, скільки важить ядро, яке потрібно штовхати у чоловічих змаганнях? — 7,26 кілограма! Нашому Олександру Яровому вдалося штовхнути його на відстань 17.3 метра і завоювати олімпійське срібло. Так чемпіон Європи 2021 року в класі F20 став іще й олімпійським чемпіоном.

SONY DSC

— Звісно, я міг би поборотися за золото, але другому місцю теж радий. Мені трішки не пощастило, що в той момент почався дощ, було важко. Я програв усього чотири сантиметри, це не так і багато, можна ще допрацювати. Тож усе зробимо. Я відчуваю, що маю для цього фізичний і моральний резерв. Упевнений: золото у моєму житті ще буде, — вважає Олександр.
Учасники літніх Паралімпійських ігор в Токіо, видатні спортсмени та тренери Полтавщини за ініціативи Полтавської ОДА та підтримки Полтавської обласної ради отримали грамоти, подяки та грошові винагороди. Серед нагороджених був і Олександр Яровий — вихованець «Кременчуцької міської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи «Авангард» та Полтавського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», срібний призер з легкої атлетики 16 літніх Паралімпійських ігор Токіо −2020. Чемпіон отримав сертифікат на суму 500 тис. грн. А його тренера Юрія Щипця нагородили сертифікатом на суму 250 тис. грн.
Як бачимо, область шанує і стимулює своїх героїв. Сподіваюся, що ми ще почуємо про нові, вже золоті перемоги Олександра Ярового. Тож нехай легким і метким буде спортивне ядро, незламним — спортивний дух!

Надія ЛИТВИН

Фото з інтернет-джерел
та Юрія Операйла

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *