Укрпошта у новому форматі: міфи і реальність

Новина про те, що Укрпошта продовжує запускати пересувні відділення наробила багато галасу і, як завжди трапляється з нововведеннями, обросла чутками і міфами. Щоб розібратися, що правда, а що ні, та як відтепер працюватиме пошта, ми дослідили 5 найбільших міфів про «пошту на колесах»

Міф 1. Відділення закриються і Укрпошта перестане працювати
Укрпошта не може припинити роботу, якщо в населеному пункті мешкає хоча б одна людина. Цей обов’язок національного поштового оператора закріплено законодавче, тому всі хвилювання, що Укрпошта просто припинить надавати послуги — марні. У Харківській дирекції Укрпошти нам пояснили, що ж буде з відділеннями в селі.
«У всіх селах Харківщини, де проживає більше 1,2 тис осіб, залишаються стаціонарні відділення поштового зв’язку, переважну більшість з яких уже автоматизовано. Найближчим часом буде автоматизовано ще 40 сільських відділень, щоб клієнти могли крім поштових, отримувати ще й фінансові послуги. А от у селах, де проживає менше 1,2 тис осіб, будуть працювати пересувні відділення. На Харківщині таких 1449 сіл, у яких працюватимуть 117 «пошт на колесах». 1-2 рази на тиждень, залежно від чисельності населення, в село приїжджатиме спеціальне авто Укрпошти. Воно обладнане таким чином, щоб можна було доставляти посилки, розвозити періодику, пенсії, продавати товари першої необхідності. Також у кожній машині буде термінал «3 в 1», щоб можна було приймати картки до оплати або знімати готівку з карток, якщо виникне така потреба. Таким чином, перелік послуг, які надає Укрпошта, не тільки не скоротиться, а ще й розшириться. А сама пошта як працювала, так і буде працювати» — пояснили в Укрпошті.
Штат пересувного відділення складатиметься з водія, начальника відділення і листоноші. Поки листоноша і водій розвозитимуть посилки та пенсії, начальник відділення залишатиметься у точці обслуговування. Це буде або приміщення відділення Укрпошти, або якесь інше приміщення, надане сільрадою. У точці присутності можна так само отримати всі ті ж послуги, що й у пересувному відділенні. Тобто, якщо людині потрібно відправити посилку, це можна зробити як у точці обслуговування, так і віддати посилку листоноші, яка на авто буде об’їжджати село.

Міф 2. Через нові графіки пенсію невчасно доставлятимуть
Сільські відділення і зараз не працюють 6 днів на тиждень. Як правило, вони працюють 2-3 дні на тиждень. Для частини населених пунктів з переходом від стаціонарних відділень до пересувних графіки можуть узагалі не змінитися. А якщо і зміняться, то вони будуть складені таким чином, щоб листоноша встигала обслуговувати всіх мешканців, зокрема вчасно доставляти пенсії. Стосовно доставки соціальних виплат і пенсій: Укрпошта — перша, хто зацікавлений доставляти їх вчасно. Справа в тому, що поштовий оператор звітується за доставку кожної пенсії. І якщо з якоїсь причини гроші було не доставлено, пошта має їх повернути назад на рахунок Пенсійного фонду. Впровадження пересувних відділень на графік доставки пенсій не вплине. Але це суттєво вплине на підвищення рівня безпеки і персоналу, і коштів, а також забезпечить комплексне обслуговування пенсіонерів: при одержанні пенсій можна буде одразу сплатити рахунки за спожиті послуги, придбати товар, оформити передплату тощо.

Міф 3. З переходом на новий формат пошта перестане доставляти газети і журнали
Оформлення передплати і доставка періодики — така ж послуга Укрпошти, як і решта інших послуг. Укрпошта і надалі доставлятиме газети та журнали. Оформити передплату можна буде як у точці обслуговування, так і у листонош. Придбати пресу без передплати можна буде у пересувному відділенні.
А що робити з доставкою тижневиків, якщо вихід номера і графік роботи пересувного відділення не збігаються? Коли запускаються пересувні відділення, перші кілька тижнів авто їздить за «плаваючим» графіком, щоб протестувати роботу і створити постійний. Як показує досвід Укрпошти в інших областях, де пересувні відділення вже запустилися, швидко вдається знайти зручний режим, який дозволятиме вчасно розвозити і пенсії, і періодичні видання, і надавати інші послуги.
Саме зараз у розпалі передплатна кампанія на 2022 рік. Приймання передплати проводять усі поштові відділення та листоноші. Укрпошта підготувала для передплатників багато подарунків. Кожен, хто передплатив хоча б одне видання, автоматично стає учасником акції «Я люблю передплату» та отримує можливість узяти участь у розіграші, а також позмагатися за головний подарунок — пральну машину «Samsung», надіславши квитанції та абонемент про оформлену передплату. Подробиці акції можна дізнатися у листоноші або у поштовому відділенні (пересувному або ще стаціонарному), а також на офіційному сайті Укрпошти у розділі «Акції».
Як бачите, Укрпошта цінує кожного передплатника і робить усе можливе для розвитку послуги з передплати періодичних видань.

Міф 4. оскільки пошту тепер доставлятимуть автівкою, через ціни на пальне зросте вартість поштових послуг
Укрпошта, як і інші організації, час від часу переглядає тарифи на свої послуги. Перегляд цін пов’язаний з інфляцією, з підвищенням заробітної платні тощо. Але він точно не буде пов’язаний зі зміною формату роботи пошти. По-перше, ціни на послуги Укрпошти однакові для всіх відділень по всій території країни, незалежно від того, які відділення — пересувні чи стаціонарні — там функціонують. По-друге, зміна формату зі стаціонарних відділень на пересувні якраз пов’язана з оптимізацією. Кількість послуг, які оплачують мешканці невеликих сіл, не перекриває витрат Укрпошти для забезпечення цих послуг у класичному форматі. Щоб не тільки зберегти існуючі, але й запровадити сучасні послуги, які базуються на нових технологіях, було вирішено у невеликих населених пунктах змінити формат зі стаціонарних на пересувні. Бо утримувати одне пересувне відділення, яке буде обслуговувати кілька сіл, вигідніше, ніж утримувати кілька стаціонарних відділень.

Міф 5. Із запуском пересувних відділень на пошті не можна буде сплатити комунальні послуги
Навпаки, із запуском пересувних відділень оплатити комунальні послуги можна буде не лише готівкою, а ще й карткою, бо кожна бригада матиме автономний термінал для прийому платежів. Сама ж послуга оплати комунальних нікуди не зникає — усі, хто сплачував комунальні через Укрпошту, можуть і далі це робити. Листоноша так само зможе допомогти з оплатою — вона і принесе платіжки, й оформить оплату.

Отже, Укрпошта запевняє, що усі вищеперелічені міфи є дійсно міфами, а для хвилювань немає причин: пошта у селах працюватиме, просто в деяких іх них вона буде тепер «на колесах». Як буде насправді — життя покаже.

За інформацією пресслужби ukrposhta.ua
Фото: gornsn.info

Довідково

Проєкт «Пересувні відділення» стартував у 2018 році у Чернігівській області зі 130 авто пересувних відділень. Пересувне відділення – це повноцінне поштове відділення, метою якого є покращити якість надання поштових, логістичних і фінансових послуг у селах з населенням до 1,2 тис. осіб. Авто приїжджає до домівки користувача з усіма послугами, що надає пошта, продуктами, а у період пандемії коронавірусу – ще й із ліками.
У рамках стратегії 100% автоматизації Укрпошти у найближчий рік компанія автоматизує усі відділення у селах, де мешкає більш як 1200 жителів, та завершить упровадження проєкту пересувних відділень у найвіддаленіших куточках на всій території країни. Для цього поштовий оператор установить близько 1300 комп’ютерів та запустить майже 1800 пересувних відділень ще у 17 областях, покривши всю Україну. Таким чином, до кінця 2022 року 10+ млн людей уперше отримають доступ до цифрових послуг. Про це стало відомо 14 вересня 2021 року під час офіційної презентації заключного етапу проєкту пересувних відділень Укрпошти.
У 2021 році понад 800 пересувних відділень запрацюють у Волинській, Донецькій, Луганській, Івано-Франківській, Миколаївській, Кіровоградській, Сумській, Рівненській областях. Частково у Хмельницькій, Дніпропетровській, Харківській, Тернопільській, Запорізькій та Житомирській. Жителі маленьких сіл і хуторів мають доступ до повного спектра послуг Укрпошти у точці присутності (приміщенні, де надає послуги начальник відділення або листоноша села) або пересувному відділенні, яке приїжджає безпосередньо до їхніх дворів та домівок.
У 2022 році Укрпошта запустить іще близько тисячі пересувних відділень. До того ж, усі листоноші мобільних відділень отримають нові термінали 3 в 1 для покращення клієнтського сервісу та оптимізації процесів звітності.
Коли саме цей проєкт стартує на Полтавщині і які саме села нашого краю обслуговуватимуть пересувні відділення — про це на разі ще немає точної інформації. Тож слідкуйте за новинами і залишайтеся з нами.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *