«Маяки критичного мислення» засвітяться для нашої громади

У Smart Просторі Козельщини представили проєкт з підвищення рівня критичного мислення серед молоді

Цей проєкт фінансується Європейським Союзом і має на меті навчити критично мислити молодь від 13 до 16 років із малих міст. Для цього інструментам медіаграмотності спочатку навчатимуть молодих активістів і працівників бібліотек. Ініціювала заходи Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ».
Наш досвід показав, що молодь може бути вагомим ресурсом для зменшення ризиків та інформування населення у період нинішньої кризи, а публічні бібліотеки — виконувати роль осередків із викриття фейків, протистояння дезінформації, а їхні працівники — стати фактчекерами. Для участі у проєкті попередньо відібрали громади з Полтавщини та Київщини. Одним із критеріїв відбору була мотивація учасників.
Під час представлення проєкту в Козельщині працівники бібліотек, закладів культури та освіти громади дізналися що таке медіаграмотна людина, проаналізували своє особисте медіаполе та познайомилися з поняттям інфодемії.
Протягом року тренери та експерти проєкту планують провести у громаді тренінги, медіакемпи, фасилітовані сесії і хакатони, під час яких учасники й учасниці отримають унікальні знання і навички з медіаграмотності, спільно спланують та реалізують локальні ініціативи.
Я дуже гордий з того, що ще більше молодих людей, які мешкають і навчаються у малих містах, стануть медіаграмотними і розвинуть власні навички критичного мислення, вміння створювати локальні ініціативи та їх втілювати. Тож запрошуємо активістів і молодь Козельщинської громади до участі у проєкті, аби підвищити свою медіаграмотність!

Олександр ЧЕПУР,
керівник проєкту

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *