Дистанційне навчання: за чи проти?

У зв’язку з масовим поширенням вірусу Covid-19 нам періодично доводилося навчатися дистанційно, за допомогою ґаджетів. Багато людей сперечаються, чи воно дійсно ефективне: хтось вважає це не дуже дієвим способом навчання, а комусь, навпаки, таке навчання до вподоби

Основний плюс дистанційного навчання — це те, що кожен учень зможе покращити свою успішність, виконуючи завдання, і що ми можемо навчатися у зручний для себе час. А мінус — не всі діти засвоюють матеріал якісно, хтось не має можливості підключатися до онлайн уроків, хтось не до кінця зрозуміє або й зовсім не вивчить матеріал, бо тема важка, а час уроку дуже обмежений. Також не вистачає живого спілкування.
Ми провели опитування на тему дистанційного навчання серед учнів і вчителів Бреусівського ліцею. Як виявилося, їхні думки різняться. Ось найбільш типові міркування:
— Для кожної людини дистанційне навчання як позитивне, так і негативне. Негатив у тому, що, по-перше, вчитель не бачить учня, не може контролювати, списує він чи ні. По-друге, часто учні виключають камеру та мікрофон і просто байдикують. Але у «дистанційки» є і важливий плюс: під час пандемії учень має мізерний шанс захворіти вірусом! — так прокоментувала ситуацію шкільна психологиня Тамара Оснач, і більшість учителів, до речі, підтримують її.
Але учні мають протилежну думку:
— Мені подобається дистанційне навчання, у ньому є багато плюсів. Наприклад, у багатьох сільських школах не вистачає інтерактивного обладнання для всіх учнів, але коли ми на дистанційному, це не проблема, тому що все можна показати на телефоні, комп’ютері для кожного учня. «Дистанційка» комфортна для нас, школярів, бо ми можемо бути у зручному одязі і не перейматися за зовнішній вигляд. Та водночас мінус у тому, що у нас немає живого спілкування, яке найбільше потрібно підліткам, — розповів нам восьмикласник Іван Вєтров.
Як бачимо, дистанційне навчання — непогана заміна традиційної школи, та все одно більшість думок сходиться на одному: очно навчалися краще, бо так і корисніше, і веселіше.

Катерина ЯРОВА,
Анна ОВЧАРЕНКО,
вихованки гуртка «Юний журналіст» Козельщинського БДЮТ,
учениці Бреусівського ліцею

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *