Святкуймо так, аби не засмічувати довкілля!

Новорічні свята — вже на порозі. Отож прикрашаємо ялинки та домівки, лаштуємо подарунки та готуємося до новорічного застілля у колі родини. У цей період на нашій землі утворюється та викидається особливо багато сміття…

Наприклад, подарункового паперу вистачить, аби обійти екватор 9 разів (365 тисяч кілометрів цього паперу викидається у смітник). 13 тисяч тонн скла потрапляють на звалища; щороку використовується 6 мільйонів ялинок.Тому поділюся декількома порадами, як провести Новий рік екологічніше та менше нашкодити природі.
По-перше, ялинкові прикраси не варто оновлювати щороку, якщо ж вони вам не подобаються, то краще їх комусь віддати, а також зробити декілька власноруч. Стосовно гірлянди, її потрібно вимикати з розетки у «неробочий» час.
Екологічним пакування для подарунків стане тканина, непотрібні газети і ноти, а також крафтовий папір. Важливо запакувати подарунки так, аби при відкритті не пошкодити пакування, яке можна повторно використати.
Щоб не потрапили у смітник харчі, не з’їдені на свята, потрібно завчасно спланувати меню та список покупок на певну кількість людей.
Також не варто використовувати одноразовий посуд, адже він не підлягає переробці.
Якщо у вас виникає дилема — яка ялинка краща, жива чи штучна, то правильної відповіді немає. Адже для вирощування живої ялинки використовується багато ресурсів. А штучна, у свою чергу, після декількох років ужитку або «поламки» викинеться у смітник, бо штучні ялинки не піддаються переробці. Тому тільки вам вирішувати, яка ялинка краща для вас.
Бажаю весело та екологічно провести улюблені зимові свята!

Дарина Міщенко,
вихованка гуртка «Юний журналіст» Козельщинського БДЮТ

фото з дступних джерел

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *