Хочете додати приємності життю? Знайдіть те, що ви любите робити!

Нещодавно я познайомилася з людиною, яка надихнула мене на створення чогось нового і вражаючого. Такого, щоб від роботи отримувати справжнє задоволення та відчувати його.
Людмила Лобач із Козельщини займається тим, до чого лежить душа. За професією педагог, вона ще й майстриня декоративно-ужиткового мистецтва — виплітає надзвичайно гарні вироби з… газет!

— Узагалі-то я люблю різні види рукоділля, тому на дозвіллі вишиваю, шию, в’яжу, але найчастіше займаюся газетоплетінням, — розповідає про своє головне хобі пані Людмила.

— Якось випадково, років п’ять тому в інтернеті побачила один сплетений виріб, мені якраз такі подобаються, — пригадує Людмила Лобач. — Я подумала, що він із лози, зацікавилась і почала читати, а виявилося — виріб із газетних трубочок! І це може бути необов’язково з газет, а й із іншого паперу… Дізналася, як це все працює, спробувала сама — і мені сподобалося. Рік займалася газетоплетінням, потім захотілося в‘язати. Виконувала власні забаганки, в‘язала собі та діткам. На прохання племінниці зв‘язала ляльковий одяг, потім займалася гардеробом… А через кілька років знову повернулася до плетіння паперових виробів. І ось уже нові технології та матеріали з‘явилися, які я практикую та втілюю.

Пані Людмила зізналася, що ж їй найбільше подобається у цій справі. Перш за все, сам процес плетіння, коли можна самому й візерунок придумати, і скомбінувати різні кольори. До цього додається очікування: який же вийде виріб у результаті? І наостанок — сприйняття твоєї роботи іншими, їхня реакція.
Перед Новим роком майстриня виклала на сторінці у фейсбуці світлини зі своїми виробами. І вони викликали багато позитивних відгуків, бо такий вид рукоділля у нас іще не дуже поширений. Більше того — пані Людмила отримала пропозицію влаштувати виставку своїх творінь у Smart Просторі.
Добре, що козельщинська рукодільниця має вдома плетені з паперу демонстраційні вироби, тож відвезла їх до бібліотеки для показу.
Нині пані Людмила заготовляє матеріал для майбутніх виробів — трубочки, яких треба дуже багато. Процес кропіткий: крутити і клеїти трубочки — це потребує багато часу й терпіння; тоді їх ще й пофарбувати треба. Тож доки чекатимемо на нові шедеври від Людмили Лобач, будемо милуватися тими, що розміщені на виставкових полицях Smart Простору у Козельщинській бібліотеці.

Наталія КРАВЧЕНКО,
вихованка гуртка «Юний журналіст»
Козельщинського Будинку дитячої та юнацької творчості

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *