За нами не заіржавіє

Виключити появу іржі практично неможливо. Метал під впливом вологого повітря схильний до корозії, що веде до появи іржі та її поширення. Вона з часом псує і автомобілі, і різні вироби з металу, і сантехніку, і садовий інвентар, і меблі для садових ділянок. Коли немає поруч відповідних препаратів для боротьби з іржею, допоможуть впоратися з цим народні засоби

 • Для видалення іржі на сантехніці можна скористатися народними рецептами. Радять перекис водню з 10%-им розчином нашатирного спирту.
  Наступний спосіб — це нагрітий оцет із сіллю. Видалити іржаві плями на фаянсі, емалі можливо сумішшю перекису водню і  нашатирного спирту у співвідношенні 1:10. Дає непоганий результат застосування такого розчину: на один літр гарячої води взяти дві столові ложки питної соди. Цим розчином можна обробити ванну, раковину, а також засувки і крани. Промивання поверхні чистою водою обов’язкове після обробки.
 • З фаянсового або емальованого унітаза видалити іржу можна за допомогою 5%-ного розчину щавлевої кислоти. Необхідно наносити засіб на внутрішню поверхню унітаза, уражену іржею. Через 30 хвилин протерти сантехніку ганчіркою, змоченою в нашатирному спирті. Обов’язково обполосніть унітаз чистою водою. Іржі наче й не було.
 • Спиці, голки та шпильки не іржавітимуть, якщо у коробку, у якій вони лежать, всипати трішки борошна. Коли ж коричневі цятки таки покрили предмети, встроміть їх у мило — голки стануть чистими.
 • Пляму від іржі можна видалити і з тканини — достатньо покласти на забруднену ділянку шматочок лимона, загорнутого в марлю. Потім притиснути його теплою праскою.
 • Ножі, виделки та ложки від іржі очистить цибулина, якою треба протерти столове начиння.
 • Заіржавілі металеві дека для випікання добре відчистить сира картоплина впереміш із дрібним річковим піском.
 • Нікельовані предмети від іржі звільнить жир, яким слід намастити забруднені ділянки. Через кілька днів предмети протерти ганчіркою, змоченою у нашатирному спирті.
 • Ключі й металеві замки, вкриті іржею, треба потримати цілу ніч у гасі. Потім протерти піском або деревним попелом.
 • Як позбутися від іржі на одязі? Перевірених засобів для цього немає. Зазвичай використовують відбілювач і засіб для виведення плям. От тільки вони не завжди дають гарний результат. Ефект непередбачуваний.
  Ще один спосіб позбутися від іржі на одязі — використовувати розчин оцтової кислоти. Розбавте 2 ст.л. 70% кислоти у склянці води. Забруднену тканину помістіть у прогрітий до 80 градусів оцтовий розчин і не виймайте до повного зникнення плями. Потім прополощіть у теплій воді з невеликою кількістю нашатирного спирту.
  Коли потрібен сильніший ефект, варто скористатися спеціальними професійними засобами для усунення іржі. Вони можуть бути у вигляді спеціальних розчинів або травильних паст. В основі і тих, і інших, — сильнодіючі концентровані кислоти. Серед спеціалізованих засобів найбільш доступні ті, які продаються у відділах побутової хімії і призначені для догляду за сантехнікою. Ефективніші, але водночас і дорожчі, легко знайти в магазинах для автолюбителів або у будівельних магазинах. 
Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *